Biogram

Biogram

Pamięć pokoleń jest elementem procesu odtwarzania przeszłości. Buduje świadomość wspólnej historii. Jednoczy pokolenia. Pomaga poprzez pryzmat historii losów członków swojej rodziny zrozumieć własną tożsamość. Pokolenie bez wiedzy o swojej historii jest jak człowiek bez pamięci.
Na lądeckich cmentarzach spoczywa w sumie parę tysięcy osób. Wiele spośród nich to powszechnienie znane osoby. Zasłużeni społecznicy, działacze, strażacy, lekarze, nauczyciele, etc. Na tabliczkach nagrobnych podane są jednak tylko suche dane - imię i nazwisko, daty urodzenia oraz śmierci. Czasem jakieś zdanie, krótki tekst w formie pożegnania. Chcielibyśmy, aby każda z tych osób została przypomniana, przecież żyła wśród nas, często dzieliła z nami radości i troski. Naszym zamysłem jest stworzyć biogramy zmarłych lądczan.
Dlatego zwracamy się do Was - opiszcie życie swoich bliskich - kim byli, co ich pasjonowało, czym się zajmowali. Każdy biogram zostanie przez nas opublikowany na naszej stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moim danych osobowych przez Lądeckie Towarzystwo Historyczno-Eksploracyjne w zakresie niezbędnych do realizacji zadań statutowych stowarzyszenia, zgodnie z treścią art. 6 ust. 1 lit a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

2Shares