Opowiedz nam historię swojej rodziny

Opowiedz nam historię swojej rodziny

    Pamięć pokoleń jest elementem procesu odtwarzania przeszłości. Buduje świadomość wspólnej historii. Jednoczy pokolenia. Pomaga poprzez pryzmat historii losów członków swojej rodziny zrozumieć własną tożsamość. Pokolenie bez wiedzy o swojej historii jest jak człowiek bez pamięci.
    Na lądeckich cmentarzach spoczywa w sumie parę tysięcy osób. Wiele spośród nich to powszechnienie znane osoby. Zasłużeni społecznicy, działacze, strażacy, lekarze, nauczyciele, etc. Na tabliczkach nagrobnych podane są jednak tylko suche dane - imię i nazwisko, daty urodzenia oraz śmierci. Czasem jakieś zdanie, krótki tekst w formie pożegnania. Chcielibyśmy, aby każda z tych osób została przypomniana, przecież żyła wśród nas, często dzieliła z nami radości i troski. Naszym zamysłem jest stworzyć biogramy zmarłych lądczan.
    Dlatego zwracamy się do Was - opiszcie życie swoich bliskich - kim byli, co ich pasjonowało, czym się zajmowali. Każdy biogram zostanie przez nas opublikowany na naszej stronie.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moim danych osobowych przez Lądeckie Towarzystwo Historyczno-Eksploracyjne w zakresie niezbędnych do realizacji zadań statutowych stowarzyszenia, zgodnie z treścią art. 6 ust. 1 lit a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

    Potwierdzam, iż zostałem poinformowany/a, że strona ta stosuje usługę reCAPTCHA v3 do zwalczania spamu i nadużyć w tej witrynie. Usługa reCAPTCHA v3 podlega Polityce prywatności i Warunkom korzystania z usług Google.