Cmentarz przykościelny

Cmentarz przykościelny

Najstarszy z lądeckich cmentarzy (wzmiankowanym już w 1336 r.) funkcjonuje przy kościele parafialnym. Założony został, ze względu na układ działek w mieście, na planie prostokąta. W 1693 r. na skutek przeciążenia zbyt dużą liczbą wiernych zawalił się chór, zginęło wówczas 51 osób, pochowano je w zbiorowej mogile obok kościoła. Użytkowany był jako główny cmentarz zapewne do czasów reformacji, ponieważ na rycinie wykonanej według rysunku z 1739 r. nie został już zaznaczony.

[Na podstawie informacji L.Siarkiewicza]

NazwiskoImięData urodzeniaData śmierciBiogram
GrawertElisabeth??.08.1745??.??.1825Więcej
HänschAnna18771944
HauckBruno28.10.186504.02.1924
HimmlAgnes07.12.187902.03.1922
MarxKarl??.??.??????.??.????
PochajłoMarek12.09.195717.09.2017Więcej
RotherFranziska16.10.175706.03.1830
SchrollerHedwig15.11.186022.06.1919
SimonTheresia07.06.176401.06.1832
StrauchRobert14.11.187503.11.1942
WagnerJoseph21.01.174112.04.1821
WarachimRomuald194601.12.1997
WehseFranz10.08.174828.09.???0
WehseRosalia22.01.??5916.05.???7

0Shares

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o