Cmentarz przykościelny

Cmentarz przykościelny

Najstarszy z lądeckich cmentarzy (wzmiankowanym już w 1336 r.) funkcjonuje przy kościele parafialnym. Założony został, ze względu na układ działek w mieście, na planie prostokąta. W 1693 r. na skutek przeciążenia zbyt dużą liczbą wiernych zawalił się chór, zginęło wówczas 51 osób, pochowano je w zbiorowej mogile obok kościoła. Użytkowany był jako główny cmentarz zapewne do czasów reformacji, ponieważ na rycinie wykonanej według rysunku z 1739 r. nie został już zaznaczony.

[Na podstawie informacji L.Siarkiewicza]

NazwiskoImięData urodzeniaData śmierciBiogram
GrawertElisabeth??.08.1745??.??.1825Więcej
HänschAnna18771944
HauckBruno28.10.186504.02.1924
HimmlAgnes07.12.187902.03.1922
MarxKarl??.??.??????.??.????
PochajłoMarek12.09.195717.09.2017Więcej
RotherFranziska16.10.175706.03.1830
SchrollerHedwig15.11.186022.06.1919
SimonTheresia07.06.176401.06.1832
StrauchRobert14.11.187503.11.1942
WagnerJoseph21.01.174112.04.1821
WarachimRomuald194601.12.1997
WehseFranz10.08.174828.09.???0
WehseRosalia22.01.??5916.05.???7

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *