Ryszard Wrona

Ryszard Wrona

Każdego dnia realizował zawołanie “Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Był gotowy w dzień i w do poświęcenia w każdej sytuacji, którą przyniesie nam życie.
Z przykrością informujemy, że 29 sierpnia 2013r. druh Ryszard Wrona, Nasz Prezes, Przyjaciel, Wielki człowiek i Ojciec sukcesów Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszowicach odszedł na wieczny odpoczynek do Pana. Dh Ryszard wstąpił do jednostki OSP w Trzebieszowicach w 1974r. Funkcję Prezesa OSP pełnił od 1996 roku. Od początku członkostwa w OSP wykazywał się ogromną aktywnością podczas naszych działań. Rozwijał naszą jednostkę sprowadził samochód gaśniczy Magirus, organizował zajęcia szkoleniowe, dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu powstała nowa remiza strażacka.


Dzięki ogromnemu zaangażowaniu druha Ryśka, powstała w Trzebieszowicach jedna z mobilniejszych jednostek na terenie powiatu kłodzkiego. Druh Prezes swoją postawą, nienagannym zachowaniem i wysoką kulturą osobistą był i będzie wzorem dla innych członków OSP. Dziękujemy Ci druhu Prezesie, za lata wspólnej współpracy. Za to wszystko bardzo Ci dziękujemy i obiecujemy, że nie roztrwonimy tego, o co Ty przez wiele lat zabiegałeś. Teraz stojąc na wiecznej warcie u Pana, spoglądaj na Nas, strzeż Od złego, pomagaj podczas działań ratowniczo-gaśniczych i innych przedsięwzięć związanych z naszą strażą.
Pamiętaj , że na zawsze pozostaniesz w Naszym Sercach.

Wdzięczni druhowie z OSP Trzebieszowice

Źródło: Debaty Lądeckie – 10 (162) 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.