Joanna Rygielska

Joanna Rygielska

My, cała społeczność ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa informujemy, że 3 sierpnia 2013 r. Pani Joanna Dorota Rygielska przestała być naszym przewodnikiem.
Długo zastanawiałam się nad tym, co mam napisać i ilu użyć słów. Zazwyczaj wszyscy oczekują tego, aby powiedzieć szybko lub napisać krótko. Tym razem jednak tak się nie da ponieważ Joanna zawsze, przez całe 14 lat swojego dyrektorowania, znajdowała dla nas czas, wysłuchiwała nas i rozmawiała z nami, a nasze przemyślenia i długie wywody nigdy Ją nie nudziły. Miała dla nas zawsze szczery i serdeczny uśmiech oraz pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku. To bardzo dobrze dla całej społeczności lokalnej i wielkie szczęście dla nauczycieli i pedagogów, jeżeli dyrektorem szkoły był człowiek, który potrafił połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z pasją.


Przez wiele długich lat była naszym przyjacielem, który całe swoje serce oddał naszej szkole. Zrobiła z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. W domu tym czekał na nas nasz dyrektor – czasami szczęśliwy i uśmiechnięty, czasami czymś bardzo zatroskany, ale zawsze pozytywnie nastawiony do wszystkich swoich współpracowników, których traktował nie jak swoich podwładnych, ale jak swoich partnerów do wspólnej pracy na rzecz naszej szkoły i całej Gminy. Niezwykle trudno jest nam dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze miał świadomość tego, że “dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”. Niezwykle trudno jest nam dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze najpierw był człowiekiem, a później dyrektorem. I nigdy odwrotnie! Pani dyrektor Joanna zapisała w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty i wyryła w naszych sercach entuzjazm, zapał do pracy i miłość do tej szkoły. Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Nią.
Joanna wybrała się na swój pierwszy spokojny urlop ,jakiego niemiała od wielu, wielu lat.

Za wszystko dziękujemy – współpracownicy

Źródło: Debaty Lądeckie – 9 (161) 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.