Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

W poniedziałek 3 grudnia 2007 r. na lądeckim cmentarzu pożegnaliśmy Zbigniewa Jankowskiego, nauczyciela wychowania-fizycznego, wieloletniego członka Oddziału “Bialskiego” PTTK w Lądku-Zdroju i prezesa koła przewodników przy Oddziale.

Swoją pasję turystyczną realizował jako opiekun szkolnego koła PTTK – wychowując kolejne pokolenia turystów. Zbigniew Jankowski był jednym z najlepszych przewodników sudeckich tutejszego oddziału – pełnił tę rolę prowadząc liczne wycieczki dla mieszkańców, kuracjuszy z wielką pasją i zaangażowaniem. To również przewodnik po hucie w Stroniu Śląskim a od chwili otwarcia Jaskini Niedźwiedziej jeden z pierwszych przewodników oprowadzających po tym pięknym obiekcie. Był instruktorem przewodnictwa, kształcąc kolejne kadry. I wreszcie – był wspaniałym przyjacielem i kolegą!

Za swoją pracę i zaangażowanie w spr. Turystyki odznaczony: medalem “za zasługi dla turystyki – GKKFiT”, złotą odznaką PTTK za pracę wśród młodzieży oraz wyróżniony: medalami, odznakami, dyplomami województwa wrocławskiego, wałbrzyskiego.
Pożegnaliśmy go – odszedł od nas na niebiańskie szlaki. Zbyszku! Będzie nam Ciebie brakowało. Żegnamy Cię turystycznie – do zobaczenia! Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego, szczerego współczucia.

Koleżanki i Koledzy z PTTK Oddziału Bialskiego

Źródło: Debaty Lądeckie – 11 (96) 2007 r.

One thought on “Zbigniew Jankowski

  1. Pamiętam Zbyszka z lat młodzieńczych 1955 rok ,mieszkał zaraz za “Wojciechem” nazywaliśmy go wtedy Dżim (fonetycznie) tak sobie wtedy życzył, aby go tak nazywać zawsze był przyjazny, towarzyski i uczciwy,byłem cztery lata młodszy od niego,ale wtedy wiek się nie liczył,tylko Harcerstwo i chęć do zabawy i nauki. Szkoda,że życie tak szybko ulatuje.Niech go dobry Bóg przygarnie.
    Jerzy Szulicki, Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.