Płk lek. med. Leszek Bartosiński

Płk lek. med. Leszek Bartosiński

Płk lek. med. Leszek Bartosiński (ur. 24.08.1947 r. – zm. 29.04.2007 r.), ukończył w 1971 r. Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Posiadał I stopień specjalizacji z Diagnostyki Laboratoryjnej i II stopień specjalizacji z Organizacji Ochrony Zdrowia Wojsk.
Jako żołnierz zawodowy zawsze mieszkał tam, gdzie powierzano mu zadania służbowe. Odbył praktykę w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej przy. ul. Szaserów w Warszawie. Kolejne 22 lata służby i życia spędził w Krośnie Odrzańskim jako pracownik i kierownik laboratorium, następnie dowódca Batalionu Medycznego i potem jako Komendant Szpitala. W 1995 r. został przeniesiony służbowo do Lądka Zdroju jako Komendant 23 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, którym kierował przez 7 lat.


Przypadła mu trudna rola przeprowadzenia tej placówki przez pierwsze lata reformy służby zdrowia. W tych działaniach zawsze troszczył się o pracowników, starając się, by skutki zmian w jak najmniejszym stopniu dotykały zatrudnionych ludzi. Jako Komendant Garnizonu angażował się w zwalczanie skutków pamiętnej powodzi w 1997 r., prowadził starania w dziedzinie ochrony środowiska, dbał o wizerunek Lądka Zdroju jako uzdrowiska. Pokochał miasto i ludzi tu żyjących i postanowił tu pozostać po przejściu na emeryturę.
Dał się poznać jako bardzo skromny, mądry i rzetelny człowiek. Szanujący bliźniego, współczujący i zawsze gotowy do pomocy. Złożony do ziemi na lądeckim cmentarzu parafialnym pozostanie w Lądku Zdroju na zawsze.

Cześć Jego Pamięci.

Źródło: Debaty Lądeckie – 5 (90) 2007 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.