Opowiedz nam historię swojej rodziny

Opowiedz nam historię swojej rodziny

Pamięć pokoleń jest elementem procesu odtwarzania przeszłości. Buduje świadomość wspólnej historii. Jednoczy pokolenia. Pomaga poprzez pryzmat historii losów członków swojej rodziny zrozumieć własną tożsamość. Pokolenie bez wiedzy o swojej historii jest jak człowiek bez pamięci.
Na lądeckich cmentarzach spoczywa w sumie parę tysięcy osób. Wiele spośród nich to powszechnienie znane osoby. Zasłużeni społecznicy, działacze, strażacy, lekarze, nauczyciele, etc. Na tabliczkach nagrobnych podane są jednak tylko suche dane – imię i nazwisko, daty urodzenia oraz śmierci. Czasem jakieś zdanie, krótki tekst w formie pożegnania. Chcielibyśmy, aby każda z tych osób została przypomniana, przecież żyła wśród nas, często dzieliła z nami radości i troski. Naszym zamysłem jest stworzyć biogramy zmarłych lądczan.
Dlatego zwracamy się do Was – opiszcie życie swoich bliskich – kim byli, co ich pasjonowało, czym się zajmowali. Każdy biogram zostanie przez nas opublikowany na naszej stronie
Obecnie mamy stworzonych kilka takich biogramów. Część z nich to teksty napisane przez nas na podstawie dostępnych źródeł książkowych czy internetowych. Jeden z nich to autorska praca p. Ewy Zadory. Kilka to wspomnienia znalezione w Internecie.
Dostępne biogramy:

Biogramy można wysyłać przez formularz kontaktowy – Opowiedz nam historię swojej rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.